KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7394221
nr 739 4221
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Akvarell, Otto Strandman (1871-1970), kustlandskap, monogramsignerad, motivets mått: 19x23
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 februari 2012
kl 19:03:09
3/2 08:48:50