KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7394221

nr 739 4221

Otto Strandman

(1871-1960), Sverige

Akvarell, Otto Strandman (1871-1970), kustlandskap, monogramsignerad, motivets mått: 19x23

Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 februari 2012
kl 19:03:09

3/2 08:48:50 1      Vinnande bud

Otto Strandman

Läs mer om Otto Strandman